Zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało

Specjalistyczne zabiegi pielęgnacyjne to istotny element oferty każdego profesjonalnego salonu kosmetycznego. Ich działanie może sprowadzać się do oczyszczania i regeneracji skóry, czy też relaksacji określonej części lub całego ciała. Z uwagi na wysoką skuteczność i znikomy dyskomfort zabiegi kosmetyczne cieszą się dużą popularnością wśród klientów, wśród których przeważają kobiety. Sprawdźmy zatem czym charakteryzują się wybrane zabiegi pielęgnacyjne.

Mikronakłuwanie skóry

Mikronakłuwanie skóry to zabieg wykonywany za pomocą urządzenia wyposażonego w kilkanaście igieł o zróżnicowanej długości. Polega on na powodowaniu w skórze twarzy mikrouszkodzeń. Efektem mikroskopijnych nakłuć skóry jest jej intensywna regeneracja, która odbywa się poprzez uruchomienie naturalnych procesów naprawczych. Zabieg ten stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnej mezoterapii igłowej, w porównaniu z którą jest on bardziej komfortowy i posiada szersze zastosowanie.

Celem zabiegu jest – po pierwsze – ułatwienie przenikania substancji czynnych w głąb skóry, po drugie natomiast – wzbudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych poprzez pobudzenie fibroblastów do wytwarzania białek. W rezultacie dzięki stymulacji produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego następuje przebudowa głębokich struktur skóry, zwiększenie jej grubości i wzmocnienie zewnętrznej warstwy ochronnej. Efektem końcowym jest widoczna poprawa gęstości skóry, która staje się bardziej elastyczna, wytrzymała i odmłodzona.

Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się igły o różnej długości, co jest zależne od części twarzy na jakiej wykonywany jest zabieg. W przypadku delikatnej skóry okolic oczu używa się igieł o długości od 0,2 do 0,5 mm. Na pozostałych fragmentach twarzy korzysta się z tych o wielkości od 0,5 do 1 mm. Perforacje krótszymi igłami można przeprowadzać co 2 tygodnie, z kolei głębsze nakłucia powinno się robić nie częściej niż raz w miesiącu. W celu uzyskania optymalnych efektów zaleca się wykonanie od 3 do 6 zabiegów we wskazanych odstępach czasu. Pierwsze rezultaty można dostrzec już po paru dniach, bardziej trwała rewitalizacja skóry będzie zauważalna po około 3 miesiącach, natomiast ostateczny efekt zabiegów będziemy mogli zobaczyć po upływie około roku. To czas potrzebny na wyrównanie zmarszczek i zniknięcie blizn. Marząc o doskonałej cerze warto zatem uzbroić się w cierpliwość.

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu pirogronowego i tróchlorooctowego

Peelingi z użyciem kwasów do rewitalizacji skóry są dostępne na rynku usług kosmetycnych od kilkunastu lat. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się kwas pirogronowy oraz kwas tróchlorooctowy.

Kwas pirogronowy znajduje zastosowanie zwłaszcza u klientów z problemem nadmiernego rogowacenia się naskórka, u osób z trądzikiem zaskórnikowym oraz tych, u których pojawiły się blizny i przebarwienia potrądzikowe. Substancja ta wykazuje działanie złuszczające naskórek, przeciwzaskórnikowe, sebostatyczne, antybakteryjne i nawilżające. W pierwszym zakresie kwas pirogronowy zmniejsza przyleganie martwych komórek budujących zrogowaciałą warstwę naskórka, dzięki czemu skóra staje się jaśniejsza. W odniesieniu do skóry właściwej jego działanie przejawia się zwiększeniem produkcji kolagenu, glikoprotein i włókien elastycznych. Niezwykle istotną cechą kwasu pirogronowego są właściwości przeciwzaskórnikowe i sebostatyczne, czyli redukujące wytwarzanie łoju. Ma to duże znaczenie dla klientów z dolegliwościami skóry trądzikowej i łojotokowej. Środek ten posiada również zdolności bakteriostatyczne, powstrzymując namnażanie się bakterii powodujących zmiany trądzikowe na skórze.

Drugim rodzajem substancji wykorzystywanej w kosmetologii do regeneracji skóry jest kwas trójchlorooctowy (TCA). Jako pochodna kwasu octowego może on być stosowany przy podobnym spektrum problemów jak kwas pirogronowy, wykazując jednak jeszcze silniejsze działanie. Zakres stężenia TCA używanego do zabiegów kosmetycznych wynosi od 20 do 50%, gdzie najczęściej używa się roztworu 35-procentowego. Wielkość stężenia jest tutaj uzależniona od tego, czy działanie preparatu ma być głębokie lub powierzchniowe. Głębokie złuszczenie naskórka otrzymuje się po aplikacji kilku warstw substancji, co skutkuje całkowitym złuszczeniem i pojawieniem się warstwy brodawkowej skóry. Bezpośrednio po wykonaniu peelingu następuje zbielenie powierzchni skóry, a następnie w przeciągu 3-5 dni naskórek zaczyna się łuszczyć. Cały proces trwa około dwóch tygodni. Po zabiegu należy koniecznie pamiętać o ochronie skóry przed promieniowaniem UV.

Zabiegi z użyciem olejków i masaży

Zabiegi aromaterapeutyczne poza poprawą wyglądu mają na celu odprężenie ciała i wyciszenie umysłu. Zastosowanie olejków eterycznych, takich jak lawendowy, cyprysowy, czy pomarańczowy dzięki ich właściwościom regeneracyjnym rewelacyjnie sprawdza się w pielęgnacji skóry, włosów oraz paznokci. Substancje te wykazują działanie antybakteryjne, antywirusowe i grzybobójcze, chronią przed stanami zapalnymi i reumatyzmem oraz, co nie mniej ważne, wpływają pozytywnie na układ nerwowy, wspomagając przywrócenie harmonii całego organizmu.

Układając zabieg kosmetyczny pod katem określonego problemu, jakim chcemy się zająć, optymalnym rozwiązaniem jest dodanie kilku kropel odpowiedniego olejku do oleju bazowego. W przypadku twarzy, szyi lub dekoltu właściwą proporcją jest wkomponowanie 5 kropli wybranego olejku do 10 ml oliwy. Jeśli zaś chodzi o masaż całego ciała stosunek ten wynosi 15 kropli olejku esencjonalnego do 30 ml bazowego. Zależnie od rodzaju użytego olejku masaż może mieć działanie odmładzające, ujędrniające, wyszczuplające, czy antycellulitowe.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zabiegów wykonywanych w naszym salonie kosmetycznym w Puławach!

 

Salon Kosmetyczny U Beaty

Zakątek Kosmetyki i Wizażu U BEATY

Strony

Copyright © 2022 Salon kosmetyczny Zakątek Kosmetyki i Wizażu U BEATY